תשתיות תקשורת

תשתיות או לא להיות – משמעות תשתיות תקשורת איכותיות בארגון

 

 

בשנים האחרונות הארגונים העסקיים עשו קפיצת מדרגה מבחינה טכנולוגית. הצורך להיות כל הזמן בעניינים, מחוברים 24/7 דרש מהם לבצע שדרוג משמעותי של מערכות המידע והתקשורת שלהם. למעשה אפשר לומר בביטחון כי תשתיות תקשורת ותשתיות מחשבים הן הבסיס לקיום ולצמיחה הארגונית והעסקית.

כאשר מדברים על פתרונות תקשורת בארגונים מתכוונים למכלול השרתים, רשתות, תוכנות וחומרות. הכולל בין היתר עמדות עבודה, מערכות המידע תקשורת ותעבורת הנתונים  ועוד.  אותן תשתיות המעניקות בסיס איתן לתפקודו התקין של הארגון מול הממשקים השונים, פנים ארגוניים וחיצונים.

 

 

מערכות שיתוף וניהול ידע

לעיתים, תוך כדי עבודה אולי ניתן לשכוח כי כל הפעילות הארגונית מבוססת על מערכות מידע, החל מתשתית המחשבים והרשת האינטרנטית, דרך מערכות המידע הניהוליות המפקחות על תהליכים מהותיים בארגון, רשת הטלפוניה המסועפת כולל מערכות מולטימדיה מתקדמות לביצוע שיחות וידאו טראנס אטלנטיות,, מערכות שיתוף וניהול ידע המאפשרות איסוף, מיון, עיבוד ושליפת מידע רלוונטי בכל זמן נתון וכמובן גיבוי ואבטחת המערכות בצורה יעילה ובטוחה. פתרונות תקשורת לעסקים כוללים מן הסתם גם תקשורת חיצונית לארגון וגם כאן מדובר על מערכות מורכבות השומרות על קשר עם לקוחות, יבואנים, ספקים וכל מי שנדרשת עמו אינטראקציה עסקית וכמובן גם שיווקית.

 

 

השקעה במשאבים באפיון, תכנון והקמה

מאחר שהארגון כולו עומד על תשתיות תקשורת אשר הולכות ומתפתחות בקצב מסחרר, חשוב מאוד שהבסיס שלהן יהיה איכותי מן המסד ועד הטפחות. ככל שתהליך הקמת תשתיות המחשוב והתקשורת אופיין ותוכנן בצורה מקצועית ומדויקת, נבנה ובוצע כראוי, כך לארגון תהיה אפשרות לעבוד בצורה מיטבית ואפקטיבית לאורך זמן.

ארגון אשר לא צועד עם הזמן ולא משקיע מחשבה או משאבים באפיון, תכנון והקמה של מערכי מחשב או תשתיות תקשורת, לא ירחק היום בו ימצא עצמו בבעיות תקשורת חמורות שיהיה מסובך ומאתגר לפתור.  החכמה היא למנוע את כשלי העתיד עם עבודה טובה בהווה. דהיינו הבנת הצורך המדויק של הלקוח, אפיון ותכנון לפי צרכיו ויכולותיו.  אברהם לינקולן פעם אמר, “לו היו לי שמונה שעות לכרות עץ, הייתי מקדיש שש מהן להשחזת הגרזן”. גם כאן, גם כאשר מדובר על פתרונות תקשורת לעסקים ובכלל בכל העולם של תשתיות תקשורת, התכנון המדוקדק הוא מה שעושה את כל ההבדל בין ביצוע בינוני למושלם.

ארגון אשר חזונו ומטרותיו העסקיות לצמוח ולהרוויח לא יכול לאפשר לעצמו להישאר בינוני. השאיפות הגדולות חייבות להיות מגובות בתשתיות איכותיות וכמובן בפתרונות תקשורת מהוקצעות ומדויקות.

 

 

כיצד לבנות תשתיות איכותיות של פתרונות תקשורת לעסקים?

לכל ארגון או עסק מאפיינים ייחודיים, התאמה מקצועית של התשתיות ושל פתרונות תקשורת במיוחד פתרונות תקשורת לעסקים, תתבסס על תכונות העסק ומטרותיו, המשאבים הקיימים והעתידיים, כמות המשתמשים וצפי להרחבת היוזרים, הסביבה העסקית הפנימית והחיצונית, מרחבי העבודה והחלל הפיזי, יוחלט היכן ימוקם מרכז הידע, ה – Data Center של הארגון והאם יש צורך ביותר מארון תקשורת או חדר תקשורת אחד. מיפוי הרשתות מגיע עד לרזולוציות הקטנות ביותר של מיקום עמדות העבודה, נקודות הטלפוניה, תשתיות החיווט, עמדות הדפסה, מיקום השרתים וכד’

חברה מקצועית המתמחה בהענקת פתרונות תקשורת תדע לספק פתרון מקצה לקצה, מה שמכונה בהגה המקצועית פרויקט end-to-end , דהיינו ניהול פרויקט החל מהרמה הקונספטואלית של אפיון ושרטוטים, דרך התקנת הציוד בכללותו עד לרמת הפרט הקטן ביותר כמו התקנת שקעים וארונות לשרתים, זה כולל אספקת ציוד עבודה וציוד קצה תוך התאמה מוחלטת לצרכי העסק ולמאפייני העובדים. הפרויקט אינו מסתכם בכך והשירות כולל גם התקנת רשתות תקשורת וטלפוניה, התקנת תוכנות וגיבויים של כלל מערכות המידע בארגון לשם עבודה יעילה ואבטחת המידע.

 

 

למידע ושאלות נוספות, השאירו לנו פרטים או היתקשרו ותקבלו יעוץ מהמומחים בתחום.