שירותי IT לעסקים

ארגון מקושר מאושר – This is IT

 

שירותי IT (Information Technology) הם שם קוד לעולם עצום המתייחס לשימוש  בטכנולוגיות מחשוב ותקשורת לשם ניהול ועיבוד מידע. השימוש במונח נפוץ בעיקר בהקשרים של שירותי IT לעסקים ולארגונים.

באופן עקרוני מדובר על פתרונות  IT המסייעים בשלל פעולות מחשוביות בעסק, אחסון, אחזור, העברה, שליפה ותמרון של נתונים ו/או מידע.

השימוש במערכות מחשב ותקשורת אלה, הולך ומתפתח ככל שהטכנולוגיה וההתנהלות היומית משתדרגת וומתמחשבת. ההתפתחות הטכנולוגית הקונסיסטנטית מעמידה בפני מנהלי רשתות האמונים על שירותי IT והענקת פתרונות  IT אתגרים גדולים

ומשמעותיים.

 

 

טכנולוגיה מתקדמת

כמו בהרבה מאוד תחומים גם כאן הטכנולוגיה מתקדמת במהירות ויש צורך לבצע התאמות  מכל הכיוונים. האתגר האמיתי העומד בפני חברות המספקות שירותי IT לעסקים הוא לעמוד בפני הלקוח הדורש התקנה של מערכת חדשה וטרנדית גם אם היא לא ממש הוכחה או מתאימה לצרכים. חייבים לבחור במערכות ומודולים אשר יפעלו לקידום הארגון ולצמיחתו.

חשוב להתאים את המערכות הממוחשבות לתוכניות העבודה ולסדרי העדיפות של הארגון ולא לשנות פוקוס בכל פעם שיוצאת טכנולוגיה חדשה ונוצצת.

 

להתאים את הפתרונות

חברה ותיקה ובעלת ניסיון כמו Restart IT יודעת לנתח את צרכי הלקוחות ואת האתגרים העומדים בפני כל אחד בכל סקטור, אנשיה יודעים להתאים את הפתרונות מבין השפע הקיים, לרבות, פתרונות כגון ענן, ביג דאטה, וירטואליזציה וניידות וכד’ וגם לנהלם בצורה המיטבית למען הלקוח, במטרה להשיג את היעדים האסטרטגיים שלו.

אתגר נוסף העומד בפני חברות המעניקות שירותי IT הוא הגברת המודעות והמוכנות של חברות במעבר לענן. כולם מבינים את הצורך בשמירה על מידע, גיבוי אינטנסיבי ואבטחה מוחלטת של הדאטה, אבל , ארגונים רבים עדיין לא עברו משלב ההבנה לשלב המעשי.

והם עדיין שומרים את כל הנתונים והיישומים במערכות פנימיות ולא על הענן.

 

 

לתת מענה מדויק

חברות המתמחות בתחום פתרונות  IT חייבות להבהיר לארגונים את הסכנות בעמידה במקום ולעודד אותם לייצר יישומים ניידים שלא ישמרו בתוך מחשבי הארגון בלבד, אלא יגובו בענן פנים ארגוני ו או חיצוני.

זה אמנם דורש תכנון וארכיטקטורה של תוכנה וחומרה ובנייה של יישומים חדשים, אך חברת מערכות מידע איכותית יודעת לתת מענה מדויק ולבנות את התשתית והרשת הטובה והמתאימה ביותר לצרכי הארגון.

בשנים האחרונות ישנה מגמה לאפשר לעובדים יותר גמישות בעבודתם, בין היתר עבודה מהבית וכד’. מצד אחד יש בזה יתרונות רבים אך, מהפן של מערכות המידע הארגון נדרש לעמוד באתגר אבטחת מידע לא פשוט.

אחד האתגרים המהותיים בכל ארגון ועבור כל מי שמספק פתרונות  IT הוא שמירה על המידע, אבטחתו ומניעת פרצות בחומות מערכות המידע. המשימה הופכת קשה יותר כאשר  עובדים מתחברים למערכות המידע של הארגון מרחוק.

 

 

האתגר האמיתי

מנהלי IT מתמודדים בשוטף עם סוגיית ה – BYOD   (Bring Your Own Device) כולל מחשבים ניידים, דיסק חיצוני, DOK ועוד וכן עם ה –  BYOA (Bring-Your-Own-Access) , דהיינו החיבור מרחוק. אלה, מהווים סיכון אבטחה אמיתי לארגון. חיבור מכשירי BYOD לרשת פנימית של ארגון יכול לשמש לצרכי ריגול תעשייתי, להחדרת וירוסים ותוכנות זדוניות.

האתגר האמיתי העומד בפני הספקים של שירותי IT לעסקים, הוא להכין את הארגון הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה תרבותית ומשפטית על מנת שהארגון יעמוד בסטנדרטים הנדרשים מבחינת אבטחה ולא יפגע בעצמו.

 אמנם לא ניתן לשלוט בכלל המכשירים של המשתמשים ואפילו לא לפקח במאה אחוז. מה שכן ניתן לעשות זה לאבטח את הנתונים ולהעניק אליהם גישה בצורה אינטרנטית ללא אפשרות לשמור באופן אקטיבי את הנתונים.

בכל שנה כמעט קופץ עולם שירותי IT מדרגה, מתפתח ברמה הטכנולוגית ומאתגר את העובדים בו בשלל סוגיות טכניות וארגוניות. דילמות אשר עלולות להשפיע על התוצאות העסקיות של הארגונים השונים.

חברות המעניקות שירותי IT לעסקים מחויבות לשמור על ערנות ולהיות עם אצבע על הדופק ללא לאות, על מנת להגן על הארגונים ולהעניק להם חדשנות בטוחה.

 

 

למידע ושאלות נוספות, השאירו לנו פרטים או היתקשרו ותקבלו יעוץ מהמומחים בתחום.